Jurgis Brėdikis – kardiochirurgas, akademikas, profesorius, buvęs Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras; LR ambasadorius Čekijoje, Vengrijoje, Turkijoje; Europos kardiotorakalinės chirurgijos, Tarptautinės širdies elektrostimuliavimo ir elektrofiziologijos ir Tarptautinės chirurgijos draugijų narys; širdies elektrostimuliacijos ir tachikardijos chirurginio gydymo pradininkas Lietuvoje. Tyrė ir taikė kardiochirurgijoje elektronikos metodus, lazerį, sukūrė naujų diagnostikos ir gydymo būdų. Kaune įkūrė širdies elektrostimuliacijos ir aritmijų chirurgijos mokyklą. Profesorius yra 13 monografijų ir vadovėlių autorius, daugiau kaip 60 išradimų autorius, du kartus apdovanotas LTSR valstybine premija. Knygos – kardiologo laisvalaikis, kaip sako pats autorius „Rašyti man gera“.
Romano „Ties riba“ pagrindinio herojaus, garsaus krepšininko, gyvenimo istorija – tai šlovės ir gyvenimo prasmės, jaunystės ir negalios, sveikatos ir mirties paralelės. Zenas Sekmokas vaikų namuose užaugęs, savaip gyvenimo tiesas perpratęs ir ryžtingai siekęs sportininko karjeros, atsiduria labai arti trokštamos viršūnės – tapti šalies krepšinio rinktinės nariu, tačiau, nors ir buvo mylimos moters, sporto medicinos gydytojos, įspėtas apie jam gresiančią riziką, nepaiso draudimų. Atpildas ateina greit. Lemiamų varžybų metu, Zenui veržiantis prie krepšio, staiga sutrinka jo širdies ritmas, – pakilęs iki lanko, galva ir nugara jis trenkiasi į grindis. Lūžiai ir paralyžius... Diagnozė buvo aiški: galvos trauma su kraujo išsiliejimu po smegenų apdangalais ir spaudimu į smegenis. Antroji trauma – aštunto krūtinės stuburo slankstelio skeveldrinis lūžimas. Nuo šios akimirkos prasideda kita Zeno gyvenimo atkarpa – invalido vežimėlyje.
Kalbėdamas apie knygos tematiką, joje keliamas didžiojo sporto ir žmogaus jėgų santykio problemas, prof. J.Brėdikis akcentuoja profesionalių sportininkų psichinių ir fizinių galimybių ribas. Jas peržengus iškyla didžiulė rizika sveikatai, gali ištikti staigi mirtis. Negana to, nė viename kontaktiniame sporte neišvengiama traumų. Daugybė neurochirurgų ir odontologų pacientų yra buvę futbolininkai. Po boksininkų mirties, atliekant patanatominius tyrimus, paaiškėja, kad jų kūne buvo daugybė vidinių randų. Vadinasi, daugybė raumenų ląstelių nefunkcionavo. Todėl prof. J.Brėdikis siūlo keisti sporto taisykles, – bokse panaikinti nokdaunus, o futbolininkams neleisti atmušinėti kamuolio galva. „Juk fektuojant priešininkas taip pat nebejaučia dūrio, tam dalykui yra pritaikyta elektronika. Taip galėtų būti ir bokse. Futbolo pačiame pavadinime užkoduotas leidimas liesti kamuolį tik kojomis – foot angliškai koja“, – kalbėjo knygos autorius.
2000 m. buvo išleista pirmoji plačiajai visuomenei skirta Jurgio Brėdikio knyga “Gyvenimas klinikoje“, kurioje prisimenami medicinos mokslo ir praktikos opiausi klausimai, naujų širdies chirurgijos metodų taikymo aspektai, eksperimentinio ir klinikinio aprobavimo problemos.
Kiekvieną, kam teko skaityti, sužavėjo 2006 metais išleista antroji prof. Jurgio Brėdikio beletristikos knyga ,,Ne dievai“. Knygos personažų kelias į chirurgiją, šios profesijos galimybės ir vingiai, meilė – ištisa daugiabriaunė gydytojo gyvenimo filosofija. 2009 m. populiarus romanas ,,Ne dievai“ sulaukė antrojo leidimo.