Vilniaus miesto universitetinė ligoninė, šiemet mininti savo gyvavimo 50-etį, yra didžiausia Vilniaus miesto ligoninė, teikianti specializuotas ir kvalifikuotas stacionarines bei ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos gyventojams. Pradėjusi nuo 300 lovų ir dviejų skyrių, ligoninė išaugo iki daugiaprofilinės ligoninės, kur per metus gydoma daugiau nei 25 600 pacientų, konsultuojama – virš 30 500, atliekama per 13000 operacijų, priimama iki 3400 gimdymų. Pacientų ir teikiamų paslaugų skaičius nuolat auga, todėl norint užtikrinti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, Vilniaus miesto ligoninės atnaujinimas tapo neišvengiamas. Šiemet ligoninė vykdo didžiulę senojo korpuso rekonstrukciją, kur buvo įsikūrę Akušerijos, Gimdymo ir Naujagimių skyriai. Pertvarkomas vidaus išplanavimas, klojamos naujos komunikacijos, montuojama nauja įranga, rengiamos visus europinius standartus atitinkančios gimdyvių palatos. Trys visiškai atsinaujinę, rekonstruoti ligoninės skyriai žada priimti pacientus iškart po Naujųjų metų.
Praėjusią savaitę Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje pasibaigus rekonstrukcijai, trukusiai penkis mėnesius, duris atvėrė naujai perplanuotas, modernus Priėmimo-skubios pagalbos skyrius. Šviesi, šilta skyriaus aplinka, erdvus laukiamasis ir patogi registratūra, kuria džiaugiasi ir darbuotojai, ir pacientai. 4 darbo vietos registratūroje, kur vienas atskiras langelis skirtas tik Greitosios pagalbos atvežtiems ligoniams priimti, sudaro galimybę greitai priimti ir užregistruoti atvykusius pacientus. Greitąja atvykęs ligonis vežamas tiesiai į medicininį terapinį kabinetą, jam nereikia laukti bendroje eilėje. „Atrodo, kad papuoliau visai į kitą ligoninę“, – stebėjosi ligonis, ne pirmą kartą atvykstantis į VMUL priimamąjį.
Skyriuje 22 kabinetai, renovuoti pagal Europos standartus atitinkančius reikalavimus, atskira reanimacijos patalpa su visa tam reikalinga aparatūra, pacientų higienos patalpos – kabinos persirengimui, dušai, vonios kambarys, procedūriniai kabinetai.
Laukiamojoje salėje veikia televizorius, pacientai laukdami gali matyti TV programas arba informaciją apie ligoninės vidaus taisykles, teikiamas paslaugas, atliekamas procedūras ir ligoninės naujienas.
Netrukus Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus registratūroje bus sumontuotos video kameros, kurių pagalba darbuotojai galės matyti, kada į skyrių atvyksta Greitosios pagalbos ekipažas, ar nenuklydo pacientai, gal kam reikia skubiai padėti.
Ligoninės to paties korpuso ketvirtajame aukšte laukia dar vienos įkurtuvės. Laboratorija su transfuziologijos tarnyba pradės darbą naujose, specialiai laboratorijos įrangai pritaikytose patalpose. Šiuo metu vyksta kraustymosi darbai, montuojama aparatūra. Anksčiau dalis laboratorijos ir transfuziologijos tarnybos glaudėsi ligoninės kaimynystėje esančioje Antakalnio poliklinikoje. Laboratorinių tyrimų duomenys yra labai svarbi medicininė informacija. Per metus atliekama virš pusės milijono tyrimų. Jie suteikia žinių apie ligą, jos eigą, gydymo sėkmingumą, todėl dažnai vienas tiksliai ir greitai atliktas laboratorinis tyrimas yra lemiamas ir padeda nustatyti diagnozę. Laboratorijos persikėlimas į ligoninės patalpas pagreitins tyrimų duomenų perteikimą. Be to laboratorija dirba visą parą, Transfuziologijos tarnybos pagrindinis uždavinys – nuolat ir laiku aprūpinti ligoninę saugiu krauju, jo komponentais ir preparatais, todėl specializuotos patalpos – labai svarbus veiksnys Transfuziologijos tarnybos darbe.