Naujienos
Nudegimas ugniagesį skubina pensijon
„Barskūnuose, netoli Maišiogalos, degė gyvenamasis namas, – mėnesio senumo įvykį gaisrininkas prisimena kaip vakar buvus.- Išvažiavom gesinti apie pusiaunaktį. Išleidom vieną mašiną vandens, nuvažiavom pripilti kitos. Ten yra žvejybiniai tvenkiniai: vienas nuleistas, kitame dar yra vandens. Mažesnės mašinos galėjo privažiuoti iš tos pusės, kur buvo šlapia. Maniškė, devyniolikos tonų „Renault“, būtų užklimpusi - nerastum nei kuo ištraukt. Aš vandenį sėmiau nuo kelio. Su pirma mašina viskas buvo gerai. Kai atvažiavau antros prisipilti, siurblys ėmė sunkiau veikti, paskui pradėjo „rėkti“, kad dirba tuščia eiga. Įlipau į kabiną, išjungiau siurblį ir nuėjau atsukti įsiurbimo žarnos, kad išvalyčiau vožtuvą. Nebuvau įmetęs plūduro, nes buvo labai seklu, žolė. Pagalvojau, kad vožtuvas užsikišo nuo žolės. Kai atsukinėjau siurblio rankovę, karštas vanduo ir garai mane numetė nuo mašinos apie tris metrus“. J.Lukoševičius dar įstengė sugrįžti iki gaisravietės. „Bet tada jau pastačiau mašiną įjungtais žibintais ir pranešiau pamainos viršininkui, kad „apsišutinau“. Viršininko pavaduotojas pasisodino mane į savo „audinę“ ir paskambinęs greitajai, išvažiavo jos sutikti“, - greitoji stipriai apdegusį ugniagesį nuvežė į Širvintų ligoninę. Čia nukentėjusįjį apdėjo tvarsčiais ir išgabeno į Vilniaus miesto universitetinę ligoninę. Praėjus po nudegimo beveik dviem savaitėms, čia gaisrininką operavo 4-ojo Abdominalinės chirurgijos skyriaus vedėjas Augis Rimas, dar po dešimties dienų odą persodino jo kolega, abdominalinės chirurgijos gydytojas Arūnas Eidikis.
Vienintelis nepatogumas – valkatų draugija
Per 16 metų gaisrinėje, J.Lukoševičius traumą patyrė pirmą kartą. „Nežinai, kada gali susižeisti – tokiam darbe visko būna. Tai atsitikti gali kiekvienam“, - ugniagesys nelinkęs verkšlenti, nors šiemet jo sveikata pabjuro dar prieš nudegimą. „Medicininė komisija rado spragų su širdim. Parsiuntė į rajoną jos patikrinti. Širvintų ligoninė dabar turi naują aparatą, rado tiek bėdų, kad keturis lapus prirašė. Vilniaus medicininė komisija parašė išvadą, kad galiu dirbti Vidaus reikalų sistemoje, bet patartina pakartotinai ištirti centrinėje medicininėje komisijoje. Jau turėjau siuntimą liepos pabaigoje čia pasitikrinti, kai atsitiko tokia nelaimė“. Išsirašius iš ligoninės J.Lukoševičiui gali tekti anksčiau laiko išeiti į pensiją, iki kurios liko dveji metai. „Jei gydytojai leis, dirbsiu, o kad ne – yra jaunų, sveikų - tegu dirba jie, vadinas, aš jau savo atidirbau“, - du suaugusius vaikus ir anūką turintis širvintiškis bando susitaikyti su ankstyva pensija. Jau daugiau kaip mėnesį ligoninėje praleidęs vyriškis ja nesibodi. „Chirurgai čia labai geri, personalas labai prižiūri, maitina skaniai. O dabar štai guliu – kaip karalius“, - po antrosios operacijos ligonis perkeltas į vienutę. „Išsyk keturiese gulėjom, paskui atvežė penktą, šeštą. Ir buvo viskas normaliai, kol atvežė tris „bomžus“, – tąsyk jau truko tikrai nereiklaus žmogaus kantrybė. - Jie gi per balkoną šokinėja, lovas varto. Aš su jais daug kariauti negaliu. Kai pirmadienį išrašė visus mano palatos draugus, pasiprašiau kur ramiau“. Sveikstantis, bet dar daug laiko lovoje praleidžiantis gaisrininkas, artimųjų aprūpintas televizoriumi, nepraleidžia nei vieno lietuvių starto Pekino olimpiadoje. Antradienį mums lankantis jis nekantriai laukė disko metiko Virgilijaus Aleknos starto ir kiek išgyveno dėl buriuotojai Gintarei Volungevičiūtei išsprūdusio aukso.
Specialisto komentaras
Vilniaus miesto universitetinės ligoninės 4-ojo Abdominalinės chirurgijos skyriaus gydytojas chirurgas ARŪNAS EIDIKIS:
- Šis žmogus pas mus paguldytas sunkios būklės, su daugybiniais kūno nudegimais. Darbo metu jis karštu vandeniu nudegė veidą, rankas, krūtinę, šlaunis. Jam diagnozavome trečiojo ir antrojo B laipsnio nudegimus. Maždaug 25 procentai kūno nudegė, dalis - giliai. Pacientui atlikome dvi operacijas. Pirmą kartą operavome, kai išryškėjo nudegimų gylis. Pašalinome negyvus audinius. Vėliau, kai po gydymo perrišimais žaizdos paviršius tapo švarus, giliojo nudegimo vietose persodinome odą. Prieš savaitę persodinta oda jau prigyja – žaizdos nepūliuoja ir odos transplantato neatmeta. Tai - didelis privalumas, rodantis, kad oda prigijo. Kol kas dar skiriame perrišimus, antibiotikų, kad padengtas odos defektas nesupūliuotų. Mums drąsiau būtų ligonį išrašyti kitos savaitės pradžioje. Dėl gilaus nudegimo jam dar bus skirtas reabilitacinis gydymas. Tiesioginių priežasčių, dėl kurių pacientas negalėtų toliau dirbti savo darbo, aš nematau, jis neturėtų patirti ir ryškių traumos pasekmių. Žinia, sunki trauma, narkozės, operacijos sveikatos neprideda.