„Esame atvira, skaidri įstaiga. Norime bendrauti ir bendradarbiauti. Nuoširdžiai kviečiu visus norinčius sudalyvauti ligoninės viešai skelbiamuose konkursuose, išmėginti savo jėgas ir rasti tinkamiausią vietą mūsų komandoje. Tikiu, kad visų pirma dabartiniame kolektyve, bet ir plačioje medikų bendruomenėje yra lyderių, kurie norėtų ir gebėtų būti padalinių vadovais – jų labai laukiame. Tik stipri komanda, suvienyta bendrų vertybių, gali padėti pasiekti, kad Vilniaus miesto klinikinė ligoninė būtų draugiška pacientams ir joje dirbančiam personalui. Vilnieti – esame pirmasis tavo pasirinkimas,“ – kviečia Vilniuje gimusi ir augusi direktorė.

Plačiau skaitykite čia:

Informaciją apie visus vykstančius konkursus rasite čia:

Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas (toliau – Įstatymas)

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimas Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“.

Įstatymas įtvirtina asmenų, pateikusių informaciją apie pažeidimą įstaigoje, su kuria juos sieja ar siejo tarnybos ar darbo santykiai arba sutartiniai santykiai, apsaugos mechanizmą. Įstatymas taip pat nustato apie pažeidimus įstaigose pranešusių asmenų teises ir pareigas, jų teisinės apsaugos pagrindus ir formas, taip pat šių asmenų apsaugos, skatinimo ir pagalbos jiems priemones, siekiant sudaryti tinkamas galimybes pranešti apie teisės pažeidimus, keliančius grėsmę viešajam interesui arba jį pažeidžiančius, užtikrinti tokių pažeidimų prevenciją ir atskleidimą.

Pranešėjai

Pranešėju laikomas asmuo, kuris pateikia informaciją apie pažeidimą VšĮ Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje (toliau-Ligoninė), su kuria jį sieja ar siejo tarnybos ar darbo santykiai arba sutartiniai santykiai (konsultavimo, rangos, stažuotės, praktikos, savanorystės ir pan.), ir kurį kompetentinga institucija (Lietuvos Respublikos prokuratūra) pripažįsta pranešėju.

Pažeidimas

Pažeidimu laikoma galbūt rengiama, daroma ar padaryta nusikalstama veika, administracinis nusižengimas, tarnybinis nusižengimas ar darbo pareigų pažeidimas, taip pat šiurkštus privalomų profesinės etikos normų pažeidimas ar kitas grėsmę viešajam interesui keliantis arba jį pažeidžiantis teisės pažeidimas, apie kuriuos pranešėjas sužino iš savo turimų ar turėtų tarnybos, darbo santykių arba sutartinių santykių su Ligonine.

Informacijos apie pažeidimus teikimo atvejai

Pagal Įstatymą informacija apie pažeidimus teikiama dėl:

  • pavojaus visuomenės saugumui ar sveikatai, asmens gyvybei ar sveikatai;
  • pavojaus aplinkai;
  • kliudymo arba neteisėto poveikio teisėsaugos institucijų atliekamiems tyrimams ar teismams vykdant teisingumą;
  • neteisėtos veiklos finansavimo;
  • neteisėto ar neskaidraus viešųjų lėšų ar turto naudojimo;
  • neteisėtu būdu įgyto turto;
  • padaryto pažeidimo padarinių slėpimo, trukdymo nustatyti padarinių mastą;
  • kitų pažeidimų.

Informacija apie pažeidimus teikiama siekiant apsaugoti viešąjį interesą. Informacijos pateikimas siekiant apginti išskirtinai asmeninius interesus nelaikomas pranešimu.

Konfidencialumas

Asmeniui pagal Įstatymą pateikusiam informaciją apie pažeidimą, taikomas konfidencialumas nepriklausomai nuo to ar asmuo bus pripažintas pranešėju.

Reikalavimas užtikrinti konfidencialumą netaikomas, kai:

  • to raštu prašo asmuo, pateikiantis arba pateikęs informaciją apie pažeidimą;
  • asmuo pateikia žinomai melagingą informaciją.

Ligoninėje asmens pagal Įstatymą pateikusio pranešimą apie pažeidimą konfidencialumą užtikrina Ligoninės Korupcijos prevencijos darbo grupė.

Pranešimo teikimo forma, turinys

Pranešimą asmuo gali pateikti:

  • užpildydamas Vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų įdiegimo ir jų funkcionavimo užtikrinimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimu Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“, priede nurodytą pranešimo apie pažeidimo formą.
  • Laisvos formos pranešimu (nurodydamas, kad pranešimas teikiamas vadovaujantis Įstatymu) kuriame turi būti pateikta ši informacija:
  • pranešėjo vardas, pavardė, asmens kodas, darbovietė, kiti kontaktiniai duomenys;
  • žinomą informaciją: kas, kada, kokiu būdu ir kokį pažeidimą padarė, daro ar rengiasi daryti; sužinojimo apie pažeidimą datą ir aplinkybes; ar apie šį pažeidimą asmuo jau pranešė; jei pranešė, kam buvo pranešta ir ar buvo gautas atsakymas; bet kokius kitus turimus dokumentus, duomenis ar informaciją, atskleidžiančią galimo pažeidimo požymius.

Pranešimo teikimas

Asmuo, teikiantis informaciją apie pažeidimą Ligoninėje, ją gali pateikti vidiniu informacijos apie pažeidimus teikimo kanalu, vienu iš šių būdų:

  • Tiesiogiai asmeniui atsakingam už Korupcijos prevenciją  (atėjus į Teisės ir bendrųjų reikalų skyrių, 17 kabinetas).
  • Atsiųsti informaciją elektroninio pašto adresu praneseju.apsauga@vmkl.lt.
  • Asmuo pranešimą apie pažeidimą Ligoninėje taip pat gali pateikti tiesiogiai Lietuvos Respublikos prokuratūrai, kuri pagal Įstatymą laikoma kompetentinga institucija arba pateikti pranešimą viešai.
  • Rekomenduojame pranešimą apie pažeidimą teikti užpildant šią formą:

 

Vidinių informacijos apie pažeidimus

teikimo kanalų įdiegimo ir jų

funkcionavimo užtikrinimo tvarkos aprašo

priedas

(Pranešimo apie pažeidimą forma)

PRANEŠIMAS APIE PAŽEIDIMĄ

20 ___ m. ______________ ___ d.

____________________________

(vieta)

Asmens, pranešančio informaciją apie pažeidimą, duomenys

Vardas, pavardė

Asmens kodas arba gimimo data, jeigu asmens kodo neturi

Darbovietė (su įstaiga siejantys ar sieję tarnybos, darbo ar sutartiniai santykiai)

Pareigos

Telefono Nr. (pastabos dėl susisiekimo)

Asmeninis el. paštas arba gyvenamosios vietos adresas

Informacija apie pažeidimą

1.  Apie kokį pažeidimą pranešate? Kokio pobūdžio tai pažeidimas?

 

2.  Kas padarė šį pažeidimą? Kokie galėjo būti asmens motyvai darant pažeidimą?

 

3.  Pažeidimo padarymo vieta, laikas.

 

Duomenys apie pažeidimą padariusį asmenį ar asmenis

Vardas, pavardė

Darbovietė

Pareigos

4.  Ar yra kitų asmenų, kurie dalyvavo ar galėjo dalyvauti darant pažeidimą? Jei taip, nurodykite juos.

 

5.  Ar yra kitų pažeidimo liudininkų? Jei taip, pateikite jų kontaktinius duomenis.

 

Duomenys apie pažeidimo liudininką ar liudininkus

Vardas, pavardė

Pareigos

Darbovietė

Telefono Nr.

El. paštas

6.  Kada pažeidimas buvo padarytas ir kada apie jį sužinojote arba jį pastebėjote?

 

7.  Kokius pažeidimą pagrindžiančius duomenis, galinčius padėti atlikti pažeidimo tyrimą, galėtumėte pateikti? Nurodykite pridedamus rašytinius ar kitus duomenis apie pažeidimą.

 

8.  Ar apie šį pažeidimą jau esate kam nors pranešęs? Jei pranešėte, kam buvo pranešta ir ar gavote atsakymą? Jei gavote atsakymą, nurodykite jo esmę.

 

9.  Papildomos pastabos ir komentarai.

 

Patvirtinu, kad esu susipažinęs su teisinėmis pasekmėmis už melagingos informacijos teikimą, o mano teikiama informacija yra teisinga.

Data

Parašas“

     

___________________


Draudimas daryti neigiamą poveikį

Prieš asmenį, pateikusį informaciją apie pažeidimą, dėl tokios informacijos pateikimo nuo šios informacijos pateikimo dienos draudžiama imtis neigiamo poveikio priemonių: atleisti jį iš darbo ar tarnybos, perkelti į žemesnes pareigas ar kitą darbo vietą, bauginti, priekabiauti, diskriminuoti, grasinti susidoroti, apriboti karjeros galimybes, sumažinti darbo užmokestį, pakeisti darbo laiką, kelti abejones dėl kompetencijos, perduoti neigiamą informaciją apie jį tretiesiems asmenims, panaikinti teisę dirbti su valstybės ir tarnybos paslaptį sudarančia informacija, arba taikyti bet kokias kitas neigiamo poveikio priemones.

Asmuo, pateikęs informaciją apie pažeidimą, ar šio asmens šeimos nariai, dėl patiriamų neigiamų padarinių turi teisę kreiptis į teismą.

Asmuo, pateikęs informaciją apie pažeidimą, kurį Lietuvos Respublikos prokuratūra pripažino pranešėju, ar šio asmens šeimos nariai, dėl patiriamų neigiamų padarinių taip pat gali kreiptis į Lietuvos Respublikos prokuratūrą.

Papildoma informacija

Asmeniui dėl informacijos apie pažeidimą pateikimo neatsiranda jokia sutartinė ar deliktinė atsakomybė, taip pat atsakomybė dėl garbės ir orumo įžeidimo, dėl šmeižto, jeigu, Įstatymo nustatyta tvarka teikdamas informaciją apie pažeidimą, jis pagrįstai manė, kad teikia teisingą informaciją.

Asmuo už žalą, atsiradusią dėl informacijos apie pažeidimą pateikimo, atsako tik tokiu atveju, jei įrodoma, kad asmuo negalėjo pagrįstai manyti, kad jo teikiama informacija yra teisinga.

Žinomai melagingos informacijos, taip pat valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančios informacijos pateikimas nesuteikia asmeniui garantijų pagal Įstatymą. Žinomai melagingą informaciją pateikęs arba valstybės ar tarnybos paslaptį ar profesinę paslaptį atskleidęs asmuo atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 

Atviri duomenys – laisvai prieinami institucijos veikloje ar dokumentuose užfiksuoti ir kaupiami nuasmeninti duomenys, informacija ar jos dalis, pateikiama kompiuteriu nuskaitomais atvirais formatais, įskaitant institucijų valdomų duomenų šaltinių duomenis, kuriuos visi asmenys gali pakartotinai naudoti ir platinti bet kokiu tikslu, nurodę jų šaltinį ir užtikrindami duomenų naudojimo sąlygas, kuriomis duomenys buvo gauti.

VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė nesudaro atvirų duomenų rinkmenų ir nekaupia pakartotinio naudojimo sveikatos duomenų. Pacientų medicininės sveikatos istorijos duomenys elektroniniu būdu perduodami į centrinę ESPBI informacinę sistemą. Išsamiau su savo (paciento) elektronine sveikatos istorija galima susipažinti prisijungus prie portalo esveikata.lt.

 

 

Aktuali informacija šeimos gydytojos S. Sadauskienės apylinkės pacientams!

Pasikeitus šeimos gydytojos S. Sadauskienės darbo krūviui, dalį apylinkės pacientų aptarnaus šeimos gydytojos A. Lukša, D. Žalytė, M. Skorb.

 


  1. Registruotis pas gydytojus galite internetiniame tinklapyje https://ipr.esveikata.lt/ (registruojantis pasirinkite Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, VšĮ (SVEIDRA Nr. 364) Vilnius Antakalnio g. 57) arba skambindami į poliklinikos registratūrą tel.: (8 5) 234 6154, Alergologijos centrą tel.: (8 5) 274 3811.
  2. Į polikliniką prašome atvykti likus ne daugiau nei 10 min. iki paskirto vizito laiko.  
  3. Laukdami patekimo į polikliniką pacientai vienas nuo kito privalo laikytis saugaus 2 m. atstumo.
  4. Atvykstant būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dėvėti apsauginę kaukę.
  5. JEI KARŠČIUOJATE AR JAUČIATE KITUS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ LIGOS SIMPTOMUS – susisiekite su registratūra tel.: (8 5) 234 6154. Būsite užregistruotas nuotolinei šeimos gydytojo konsultacijai, kuris po pokalbio su Jumis spręs apie būtinybę atvykti į polikliniką.

 

Dėkojame už supratimą ir linkime išlikti sveikiems.

 

Pirma paskaita

Antra paskaita

Trečia paskaita

Ketvirta paskaita

 Penkta paskaita

 

Puslapis 1 iš 2

VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Antakalnio g. 57, LT-10207 Vilnius.
Kodas 302692454. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. s. LT867044060007990186 AB SEB banke, b. k. 70440, PVM mokėtojo kodas LT100006560213.
Tel. (8 5) 234 44 87, faks. (8 5) 234 69 66, el. paštas info@vmkl.lt

 spam.qk6v3ykv1y@vmkl.lt