Jei tai nevargina, pasak mediko, galima į tai nekreipti dėmesio, nešioti sauskelnes. Vienas kitas lašas galbūt negadina gyvenimo, o ir operacija būtina ne kiekvienai. Bet kuriuo atveju sprendimą dėl operacijos turi priimti pati moteris. Tačiau, anot dr. G.Mečėjaus, visų pirma moterys turėtų nesibaiminti pasakyti apie šią problemą. Deja, net paklaustos, varžosi apie tai kalbėtis su gydytoju.
„Kai su savo studentėmis kalbuosi šia tema, visuomet paraginu jas paklausti apie tai savo mamų ar močiučių. Ne viena vėliau tampa mano paciente. Bėda ta, jog moterys net nežino, kad nesudėtinga šlapimo nelaikymo korekcijos operacija gali jas išvaduoti nuo šių nemalonių pojūčių. Dažnai jos gerokai daugiau žino apie įvairias reklamuojamas sauskelnes. Antra vertus, nuo operacijų atgraso ir joms reikalingų juostelių kaina. Juk ne kiekviena gali sau leisti už ją mokėti 1 500 ir daugiau litų“, – sakė gydytojas. Kol kas, anot G.Mečėjaus, tik vienintelėje Vilniaus miesto universitetinė ligoninėje už specialią sintetinę juostelę pacientei nereikia mokėti.
Speciali juostelė arba sintetinis tinklelis implantuojamas po šlaple ir prilaiko ją, neleisdama šlapimui nevalingai nutekėti. Operacija atliekama per makštį, joje ir kirkšnyje padarant keletą centimetrų dydžio pjūvių. Operacija trunka maždaug 15 minučių, pacientė jau kitą dieną gali vykti namo.
„Tokios operacijos daromos jau seniai, tačiau anksčiau jos buvo gana sudėtingos, o dabar naujos technologijos leidžia jas atlikti kur kas paprasčiau. Per metus savo ligoninėje galime atlikti iki 100 operacijų, o atliekame per pusę mažiau. Tiesiog nesulaukiame pacienčių“, – sakė G.Mečėjus.
Aušra Pocienė