Pacientu lankymas
Prostatos diagnostika – nemokamai
Jau dveji metai, kaip Vilniaus miesto universitetinės ligoninės (VMUL) Urologijos skyrius dalyvauja Sveikatos apsaugos ministerijos finansuojamoje prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos ir prevencijos programoje. Tam, kad pasitikrinti, ar neturime prostatos problemų, tereikia apsilankyti pas bendrosios praktikos, savo šeimos gydytoją ir pasiteirauti apie galimybę pasidaryti tyrimą dėl galimų prostatos pakitimų. T.y., siuntimą prostatos diagnostikos tyrimui duoda bendrosios praktikos gydytojas.
„Prostatos problemų gali būti įvairiausių, – sako VMUL Urologijos skyriaus vedėjas Edmundas Štarolis, – ir nebūtinai tai turėtų būti vėžys. Todėl pasitikrinti tikrai reikia, kad išvengti ne tik pačių nemaloniausių pasekmių, bet ir išsigydyti smulkius negalavimus, kurie taip pat blogina gyvenimo kokybę.“
Visiems vyrams nuo 50 iki 55 metų planine tvarka vieną kartą per metus suteikiama galimybė pasitikrinti tam tikrą kraujo rodiklį, kuris atspindi riziką susirgti prostatos vėžiu. Bendrosios praktikos gydytojai savo centruose (miestų, rajonų poliklinikose) ligoniams, kurie patenka į rizikos grupę, duoda nukreipimą atlikti prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimą, kuris ir yra vienas iš metodų ankstyvajai prostatos vėžio stadijai nustatyti. Jei tyrimo rezultatai yra šiek tiek aukščiau leistinos ribos, reikalinga urologo konsultacija ir prostatos biopsija. Tai ir atlieka Vilniaus miesto universitetinės ligoninės Urologijos skyriaus gydytojai.
Gydytojo konsultacija ir biopsijos procedūra yra nemokama. Gavęs bendrosios praktikos gydytojo siuntimą, pacientas atvažiuoja į VMUL priėmimo skyrių, jis informuojamas, kaip procedūrai pasirengti ir suderinamas laikas, kada atvykti. Procedūra – laboratorinė, į stacionarą neguldoma. Po procedūros pacientas išleidžiamas į namus.