Moters grožio sampratą formavo laikmetis. Keturi šimtai metų mus skiria nuo apvalių formų gražuolių flamandų tapytojo Piterio Pauliaus Rubenso (Peter Paul Rubens, 1577–1640) paveiksluose. 2009-ieji – jubiliejiniai Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio metai. Tačiau jie yra svarbūs Lietuvai dar ir todėl, kad sukanka 200 metų nuo Motinystės instituto įkūrimo Lietuvoje. Šio instituto įkūrėjas buvo Vilniaus universiteto profesorius Jozefas Frankas (1771–1842). Motinystės institutas teikė pagalbą našlėms, sergančioms nėščiosioms, našlaičiams ar netekusioms maitintojo gimdyvėms. Tai buvo pirmoji tokio pobūdžio institucija Europoje.
Žinomi Lietuvos gydytojai ir mokslininkai, knygos „Moters sveikatos ir grožio enciklopedija“ autoriai, remdamiesi šiuolaikinės medicinos duomenimis, didele praktinio ir mokslinio darbo patirtimi, išdėstė žinias apie moters lytinį ciklą, dažniausiai varginančių ligų simptomus, diagnostiką, gydymo ir profilaktikos principus, moters psichologines problemas pastojus, nutraukus nėštumą, susidūrus su nevaisingumu ar operaciniu gydymu. Ši aprašomojo pobūdžio enciklopedija skiriama ir vyrams, ir moterims. Knygoje išskirtinė vieta tenka akušerijos ir ginekologijos tematikai, nes nuo moters sveikatos ir atsakingo jos sutuoktinio požiūrio priklauso ateities kartų sveikata.
Enciklopedijos autoriai – autoritetingi savo srities specialistai. Todėl sudarant leidinį, nebuvo vengiama ir kontroversiškų autorių nuomonių, kurios, manytume, sukels dar didesnį skaitytojų susidomėjimą.
Tikimės, kad ši knyga padės moteriai papildyti savo patirties kraitį klasikinių medicinos žinių pagrindais ir naujovėmis, paskatins sveikai gyvensenai, o specialistų patarimai ir atkreiptas dėmesys į ankstyvus negalavimų simptomus padės užkirsti kelią ligoms.“