Pacientu lankymas
VMUL II angiochirurgijos skyriui – 25
II kraujagyslių chirurgijos skyrius visuomet išsiskyrė intelektualinio darbo intensyvumu ir rezultatais. Šiame skyriuje sudaryta ir parašyta per 90 procentų kraujagyslių chirurgijos gydymo metodikų, algoritmų, mokslinių darbų. Čia pradėtos daryti naujos operacijos, taikyti nauji diagnostikos principai, iš čia išėję doktorantai, rezidentai šiandien sudaro kraujagyslių chirurgų pagrindą. Mokslo darbų publikacijų, išleistų knygų, tarptautinėse konferencijose pranešimų autoriai – taip pat II kraujagyslių chirurgijos skyriaus gydytojai. Nuo 1983 m. perskaitytas 231 pranešimas įvairiose konferencijose, iš jų 43 užsienyje, paskelbti 284 straipsniai, iš jų 54 kartu su I kraujagyslių chirurgijos skyriaus gydytojais. II chirurgijos skyriaus iniciatyva įkurtos abi angiologinės draugijos – Lietuvos kraujagyslių chirurgijos ir Lietuvos flebologijos.
Per 25-rius metus II kraujagyslių chirurgijos skyriuje gydyta 23 876 pacientai, atlikta 23 000 operacijų. 1992 m. skyriui pradėjo vadovauti E. Janušauskas, į kolektyvą atėjo dirbti gydytojai A. Usonis, R. Breivis, R. Vaitkevičius, M. Vaišnorė, T. Janušauskas. Skyriuje išpopuliarintos ir daugiausia atliekamos smulkiųjų arterijų rekonstrukcinės operacijos, padaryta visa eilė labai sudėtingų aortos ir jos šakų operacijų, išvystyta įgimtų kraujagyslių ligų diagnostika, chirurginis ir endovaskulinis gydymas. Tačiau bene svarbiausias II kraujagyslių chirurgijos skyriaus gydytojų nuopelnas, kaip pažymėjo prof. V. Triponis skyriaus 25-io minėjime, buvo sugebėjimas pakeisti iki 1983 m. gyvavusį kraujagyslių chirurgijos motyvą – atėjau, pamačiau ir – išoperavau. Skyriaus gydytojai įtvirtino kitą diagnozavimo ir gydymo eigą, t.y., atėjau, pamačiau, nustačiau pažeidimo anatomines, fiziologines-funkcines aplinkybes, ligos progresavimo tikimybę, įvertinau socialinius veiksnius, kas taip pat labai svarbu ir ne taip paprasta, bendrą ligonio būklę ir tik tuomet parinkau gydymo metodą – konservatyvųjį, radiologinį ar chirurginį.
II kraujagyslių skyrius tęsia savo universitetinės, mokslinės veiklos tradicijas. Skyriaus gydytojų iniciatyva buvo parengta tarptautinė konferencija, dalyvaujant specialistams iš 9 Europos šalių, gydytojai kasmet dalyvauja Berlyno metiniuose kraujagyslių simpoziumuose, yra trijų tarptautinių mokslo žurnalų redkolegijų nariai, nacionaliniai pasaulinės angiologų draugijos delegatai, ką tik išleista knyga „Angiologijos ir kraujagyslių chirurgijos klinikiniai uždaviniai“, autoriai prof. V. Triponis, doc. dr. D. Triponienė, prof. E. Barkauskas, o labiausiai galima pasidžiaugti praktiniais pasiekimais – operacijų rezultatai atitinka Europos standartus ir lygmenį.