Ministrė ir lydintys asmenys pirmiausia apžiūrėjo ligoninės Sterilizacijos dezinfekcijos poskyrį, kuris neremontuotas nuo neatmenamų laikų ir labiausiai reikalingas investicijų. Ministrė lankėsi taip pat laukiančias remonto operacinėss, užsuko į ne ką geriau atrodančius Abdominalinės chirurgijos bei Angiochirurgijos skyrius. Po ekskurso į praeitį R. Šalaševičiūtė buvo pakviesta į šiuolaikinius, renovuotus, dirbančius pagal šiuolaikinius standartus ir aukščiausias technologijas Dienos chirurgijos, Gimdymo, Naujagimių, Vaikų ligų skyrius. Ministrė pasidžiaugė puikiai sutvarkytu, suremontuotu, europinius standartus atitinkančiu Akušerijos ginekologijos korpusu ir ten vyraujančia jaukia, šilta atmosfera.
Ligoninės Didžiojoje auditorijoje susitikime su darbuotojais, sveikatos apsaugos ministrė kalbėjo:
„Lyginant su daugeliu gydymo įstaigų, tame tarpe ir rajoninėmis ligoninėmis, jūsų situacija viena iš sudėtingiausių. Todėl ją reikia spręsti ir ieškoti sprendimų būdų. Kiek žinome, jūs gyvenate tokiose sudėtingose sąlygose todėl, kad savivaldybė praktiškai jums lėšų neskirdavo. Gal tai buvo gražus sutapimas, tačiau kaip tik šiandien ryte buvo pristatinėjama sterilizacinių atnaujinimo programa ir apsispręsta, kad pilotinį projektą skirsime jūsų ligoninei. Taigi, jūsų sterilizacinė bus sutvarkyta.
Džiaugiuosi tuo, kad pas jus mokosi universiteto studentai. Kad sustiprinti ligoninės autoritetą, jums turi būti suteiktas universitetinės ligoninės statusas. Turite ir profesorių, ir mokslo daktarų, iš čia yra išėję daugelis specialistų į kitas ligonines, todėl remsime jūsų galimybę sudaryti sutartis su Vilniaus Universitetu.
Dabartinė medicinos sistema reikalauja galvoti apie pertvarkas ir optimizavimą. Didžiųjų ligoninių optimizavimo planas jau yra parengtas, jis vyks etapais, pirmasis etapas turi būti įgyvendintas iki 2017 metų. Tai nereiškia, kad bus uždaromi skyriai ar atleidžiami žmonės, tačiau turi būti pasirenkama ir vykdoma plėtra tos veiklos, kuri pacientams laibiausiai reikalinga. Nebus primesta valia iš viršaus, norisi, kad viduje pačių specialistų būtų nuspręsta, kokios paslaugos yra reikalingiausios. Optimizavimo tikslas - sumažinti eiles, kad žmogus belaukdamas operacijos ar vaistų nespėtų numirti“.
Sveikatos ekonomikos departamento direktorė Jolanta Iždonienė pasidžiaugė, kad „šiemet pirmi metai, kai mes galime atstatyti balą iki buvusio lygio, t.y. 0,99 cnt. Tai paskatins ligonines sumažinti neigiamus rezultatus ir padidins darbuotojų motyvaciją dirbti žinant, kad apmokėjimas už suteiktas paslaugas bus adekvatus. Taip pat yra pataisyti DRDŽ sistemos koeficientai ir šiemet bus detaliau apmokama už kraujo maišelius, naudojamus paslaugos teikimo metu, ir kitas priemones, kurių kaina įsiskaičiuojama į įkainius. O kalbant apie bendrą jūsų ligoninės būklę, tai iš tikrųjų matome, kad ligoninė negavo investicijų turbūt nuo jos gyvavimo pradžios. Todėl šiemet pradedame įgyvendinti investicinį projektą, kurio vertė – apie 9 milijonus eurų. To pasekoje bus sudarytos sąlygos ligoninei ženkliai pagerinti savo materialinę bazę“.
LR sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė, pratęsdama J. Iždonienės mintį apie balo padidinimą, atkreipė dėmesį į tai, kad slaugytojų atlyginimas nuo bendro Lietuvos ūkio atlyginimų vidurkio atsilieka 400 litų. „Mes norime keisti slaugytojų darbą, suteikiant joms daug daugiau teisių ir galimybių ir padidinant vienam gydytojui tenkančių slaugytojų skaičių. Kad pakelti atlyginimus, reikia turėti pinigų Privalomojo sveikatos draudimo fonde. Todėl ir buvo padidinta balo vertė, kad būtų daugiau mokama už paslaugas. Tam tikslui iš valstybės rezervo buvo skirta 100 mln. litų. Tas leido gydymo įstaigoms apmokėti kreditorinius įsiskolinimus ir išbristi iš skolų. Ir tai turi būti nukreipta darbuotojų atlyginimų didinimui. Įvertinant slaugytojų atsakomybę, atlyginimas gali būti keliamas 8-10 proc., iki 200 Lt. Nurodyti kiek - negalime, tai yra administracijos ir steigėjo klausimas. Tikimės, kad pinigai bus tinkamai panaudoti. Patarlė pataria problemas spręsti meduolio ir botago principu. Meduolį padavėm. Bet gali būti ir botagas, jeigu ką. Tačiau svarbiausia žmonės – nebus žmonių, kas dirba, nebus ir kokybiškų paslaugų.“