Per 2014 metus Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikoje gimė 2576 naujagimiai. Vidutiniškai per mėnesį gimė virš 200 kūdikių. Liepos mėnuo buvo turtingiausias – pasaulį išvydo 266 naujagimiai.
Po rekonstrukcijos ir remonto atnaujinta, modernizuota, jauki ir šiuolaikiška Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinika, kurioje dirba aukščiausios kvalifikacijos gydytojų akušerių - ginekologų, neonatologų, akušerių, slaugytojų komanda, gebanti suteikti reikalingą pagalbą ne tik sveikoms ir sveiko vaiko laukiančioms būsimosioms mamoms, bet ir gimdyvėms bei kūdikiams su sunkia patologija. VMKL buvo, yra ir bus pažangiausia ligoninė Vilniaus ir visos Lietuvos šeimoms, ypač motinai ir vaikui. Čia yra viskas, ko reikia, kad motina saugiai pagimdytų ir kartu su kūdikiu sveiki sugrįžtų į namus.
Gimdymo skyriuose sąlygos, lyginant su tomis, kurios buvo dar prieš keletą metų, iš esmės pasikeitė. Gimdyklose – specialiais aparatais stebima gimdymo veikla, užrašomi gimdos susitraukimai, vaisiaus širdies tonai, gimdyvėmis ir naujagimiais rūpinasi ne tik gydytojai akušeriai ginekologai, bet ir anesteziologai, neonatologai. Dabar priešlaikinis gimdymas skaičiuojamas nuo 22 nėštumo savaitės, kai naujagimis sveria 500 g. Begalinio medikų rūpesčio, globos ir itin aukšto profesinio pasirengimo dėka daugelis tokių „coliukų“ narsiai kabinasi į gyvenimą ir sėkmingai užauga.
Kyla ir pacientų reikalavimai: gimdyti atvykstama šeimomis, norima atskirų palatų. Tai suprantama ir tokios sąlygos sudaromos. Į klausimą, kiek tas artimųjų dalyvavimas padeda ir kiek trukdo gydytojams, Akušerijos ginekologijos klinikos vadovas gydytojas akušeris ginekologas Ričardas Daunoravičius atsako: „Prisimenu, apie aštuoniasdešimtuosius praėjusio amžiaus metus skaičiau tokį pranešimą apie nemedikalizuotą gimdymą pagal Kanados gydytojo Le Boje metodiką. Ten buvo kalbama, kad reiktų gimdyti prožektoriais neapšviestoje salėje, grojant švelniai muzikai, kad pacientė būtų viena, ir kad medikai kuo mažiau į tą procesą kištųsi, tik jį stebėtų. Tačiau tuomet buvo visai kitokia kryptis, aš išgirdau: „Ką jūs, kolega, po 20 metų mes sėdėsime prie ekranų ir matysime, kaip būsimasis pilietis slinks į gyvenimą, į dujų aplinką, ten tiek bus viskas medikalizuota ir kompiuterizuota, kad technika mums nurodys, ką reikia daryti. Ir vis tik, pasikeitė laikas, bandoma grįžti prie natūralaus gimdymo. Dalyvaujant šeimos nariams, daugelis gimdyvių jaučiais komfortabiliau. Tačiau manau, jog kraštutinumai, kai gimdoma voniose, su dvasios akušeriu, su kažkokiais ritualais – nieko gero. Nereikėtų pamiršti, jog jau 21 amžius, moterys gimdo vieną, du, tris vaikelius, todėl reikia pasistengti, kad tas procesas būtų maksimaliai saugus, jausti atsakomybę ne tik už save, bet ir už būsimą žmogų. Jie – ateinantieji - gal ir nemoka pasakyti, kaip jaučiasi, bet gali siųsti mums tam tikrus ženklus. Negalima trukdyti jiems ateiti į gyvenimą, būtina pasistengti juos sutikti kuo geriausiai, naudojantis visais įmanomais gyvenimo privalumais ir mokslo pasiekimais.“
Ligoninėje esančio Motinystės centro veiklos tikslas – nėščiųjų priežiūra nuo pirmųjų pastojimo dienų, mokymai apie nėštumą, gimdymą ir pogimdyminį laikotarpį, konsultacijos dėl naujagimio priežiūros, maitinimo, sveikatos būklės iš karto po gimdymo ir išvykus į namus.
Pradėjus naują gyvybę, moteriai reikalinga ypatingai rūpestinga priežiūra. Ateikite į Motinystės centrą, pasirinkite gydytoją ir akušerę, susipažinkite su aplinka gimdymo kambariuose, kur kartu su artimu žmogumi sulauksite savo kūdikio atėjimo, - ir visą nėštumo laikotarpį Jūs galėsite džiaugtis gyvenimo pilnatve. Jums nereikės rūpintis, kada ir kokiam tyrimui atvykti - tuo pasirūpins prityrę gydytojai akušeriai-ginekologai. Čia Jūs gausite atsakymus į visus rūpimus klausimus, visokeriopą profesionalią gydytojų specialistų pagalbą ir visus reikalingus tyrimus atliktus aukščiausios technologijos aparatūra. Jeigu pageidausite gimdyti aplinkoje, panašioje į Jūsų namus – mes pasirengę tokią aplinką Jums sukurti. Jus sups rūpestinga priežiūra nuo pirmojo apsilankymo iki gimdymo ir vėliau, parvykus su kūdikiu į namus.
Norint lankytis Motinystės centre, Jums tereikia turėti nėščiosios sekimo kortelę ir užsiregistruoti Motinystės centro Registratūroje tel. Nr. (8 5) 239 30 89 arba mobiliu tel. Nr. 8 647 13254.
Daugiau informacijos: http://vmkl.lt/32-kur-kreiptis/klinikos-ir-skyriai/aku%C5%A1erijos-ir-ginekologijos-klinika/2071-motinyst%C4%97s-centras