Gydytojas anesteziologas reanimatologas VYGANTAS KAZLAUSKAS

P1130762

 

„...Nėra mažų operacijų, nėra ir mažų narkozių. Reikia skirti tiek vaistų, kad pacientas užmigtų ir nieko nejaustų, bet neperdozuoti jų taip, kad nebūtų galima jo atgaivinti. Kritinėse situacijose, kai žmogui labai blogai, viską reikia daryti labai greitai, labai tiksliai – negali daryti klaidų. Man tai patinka.
Anesteziologas reanimatologas – tarsi šešėlis operacinėje. Pacientai, kai juos atveža į operacinę, mūsų nemato, kai juos išveža – dar nebūna atsimerkę. Reikia mokėti tuo šešėliu būti...“

 

 

 

 

  • 1984 m. baigė Vilniaus Universiteto medicinos fakultetą.
  • 1983 m. baigė VU choreografijos specialybės visuomeninį fakultetą.
  • 1984 m. internatūra Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje anesteziologijos reanimacijos skyriuje.
  • Nuo 1985 m. – Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje gydytojas anesteziologas reanimatologas.
  • Nuo 1990 m. dirba gydytoju anesteziologu reanimatologu Angiochirurgijos anesteziologijos reanimacijos skyriuje.

         Vedėjo pareigose dirba nuo 1991 m.


Lietuvos kraujagyslių draugijos narys, Lietuvos anesteziologų reanimatologų draugijos narys.

„Mano hobi – kalnų slidinėjimas ir skraidymas karšto oro balionu, gyvenimo stilius – muzika, o smagus užsiėmimas – renginių režisavimas.“ 


Yra suorganizavęs per 50 masinių renginių – tai Pasaulio lietuvių olimpinių žaidynių atidarymas, Baltijos šalių sportinių žaidynių atidarymas Kalnų parke, Lotynų Amerikos komandinių sportinių šokių čempionatai, pasaulio Lotynų Amerikos šokių porų čempionatas, Moksleivių menų šventė „Džiaukimės drauge“, Respublikinė Moksleivių Dainų šventė, Lietuvos Dainų šventės Dainų diena Vingio parke ir daugelį kitų.



 

Dr. Jolanta MICIULEVIČIENĖ,

laboratorinės medicinos gydytoja

P1150966


   

„ ... Atėjau į šią specialybę, nes man patiko mėgintuvėliai ir besikeičiančios spalvos juose. O paskui supratau, kad infekcinių ligų gydymas yra tas laukas, kuris Lietuvoje totaliai dirvonuoja. Jį reikia suarti. O mano toks supratimas: jeigu ne aš, tai kas?

Mikrobiologija - tai specialybė, turinti sąsajas su visomis medicinos sritimis: neurologija, vidaus, kardiologija, – kiekvienoje grupėje yra grupė ligų, kurios susijusios su infekcija. Todėl čia tik dirbk, dirbk ir dirbk. Sūnus kartą rašė savo rašinėlyje: „Tikra patriotė yra mano mama. Ji, turėdama gerą darbą Anglijoje, grįžo tęsti savo darbų, kuriuos pradėjo čia Lietuvoje“. Tai tiesa, o be to bakterijos – tai neišpasakytai įdomus pasaulis. Jos gi protingos, tik mes jų negirdime. O, jeigu jos pradėtų šnekėti, - būtų garsu!  ... „

 

 

Išsilavinimas

1992 m. - Gydomosios medicinos specialybės kursas, specialybė – gydytojas, Kauno medicinos akademija, gydomasis fakultetas;

1993 m. - Klinikinės laboratorinės diagnostikos rezidentūra, kvalifikacija – laboratorijos gydytoja, Kauno medicinos akademija;

 

2003 m. Kauno medicinos universitete apsigynė biomedicinos daktaro disertaciją tema „Helicobacter pylori genetinė charakteristika ir atsparumas antibakteriniams vaistams“.

 

Darbinė veikla

  • 1995-2006 m. - Kauno medicinos universitetas, Gastroenterologijos klinika, asistentė, jaunesnioji mokslo darbuotoja, mokslo darbuotoja antraeilėse pareigose;
  • 1998-2001 m. - KMU Mikrobiologijos katedra, asistentė;
  • 2005-2006 m. - Vilniaus universitetas, medicinos fakultetas, infekcinių ligų ir mikrobiologijos klinika, asistentė;
  • 1993-2004 m. - Kauno medicinos universiteto klinikos, Mikrobiologijos laboratorija, gydytoja-mikrobiologė;
  • 2004-2007 m. - Nacionalinis visuomenės sveikatos tyrimų centras, Mikrobiologijos laboratorija, Klinikinių diagnostinių tyrimų poskyrio vedėja;
  • 2007-2009 m. - Cumberland ligoninė (Anglija), Mikrobiologijos, virusologijos ir imunologijos skyrius, konsultantė mikrobiologė (gydytoja mikrobiologė);
  • 2009-2011 m. - Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija,  Mikrobiologinių tyrimų skyrius, Klinikinių tyrimų poskyrio vedėja.

      Nuo 2011 m. – dabartinėse pareigose - VšĮ Vilniaus m. klinikinė ligoninė,  Mikrobiologinų tyrimų laboratorijos vedėja.

 

Ekspertinis darbas

  • Europos ligų kontrolės centras (ECDC) – Lietuvos atstovas mikrobiologijai,  2009-2011m.
  • EU – IBIS (Europos Sajungos invazinių bakterinių infekcijų epidemiologinė priežiūra) nacionalinė atstovė (mikrobiologija), 2005-2006 m.
  • Baltijos jūros regiono infekcijų kontrolės tinklo BALTICCARE nacionalinė atstovė, nuo 2005 m.ir dabar.
  • Europos antimikrobinio atsparumo epidemiologinės priežiūros sistemos (EARS-Net) koordinacinės grupės narė, nuo 2010 m. ir dabar.      
  • Ekspertų grupės antimikrobiniams preparatams atsparių mikroorganizmų atsiradimo ir plitimo prevencijos klausimams spręsti narė prie SAM, nuo 2009 m. ir dabar.
  • Nuo 1997 metų aktyviai dalyvauja veikloje, susijusioje su atsparumo antibakteriniams vaistams epidemiologine priežiūra. 2000-2004 m. koordinavo Lietuvoje vykdomą Baltijos projektą (bendras projektas su Švedijos infekcinių ligų kontrolės institutu) ir nuo 2006 metų yra Europos antimikrobinio atsparumo epidemiologinės priežiūros sistemos (EARS-Net) projekto koordinatorė Lietuvoje. Taip pat - Europos antimikrobinio atsparumo epidemiologinės priežiūros sistemos (EARS-Net) koordinacinės grupės narė ir ekspertų grupės antimikrobiniams preparatams atsparių mikroorganizmų atsiradimo ir plitimo prevencijos klausimams spręsti narė prie SAM.

 

Stažuotės: Švedijoje, Danijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Belgijoje, JAV, Anglijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje.

Pedagoginė veikla: dėstomas kursas universitetuose; podiplominio tobulinimo kursai; vadovavimas magistrantų ir doktorantų darbams. 

Laisvalaikis

„ ... Mikrobiologija yra grindžiama logika. Tačiau žmogus pavargsta būti logišku visą parą. Gyvenime aš esu šeimos žmogus, moteris, mama, turinti du vaikus, vyrą ir du šunis. Laisvalaikio neturiu, tik vasarą labai mėgstu kapstytis po daržą. Pati auginu ir pomidorus, ir agurkus, nuo sėklytės. Jeigu žemės yra, tai kaip neauginsi? Juk taip kvepia ... „

 

Gydytojas anesteziologas reanimatologas ROBERTAS SKALSKIS
robertas-skalskis

 

„...Mano visi keliai nuo pat vaikystės vedė į šitą ligoninę. Gyvenome Žirmūnuose. Taip atsitiko, kad pastačius naują Klinikų korpusą, viena pirmųjų ligoninės pacienčių buvo mano mama. Netrukus į vaikų chirurgijos skyrių patekau ir aš – išoperavo glandas. Ligoninėje man patiko viskas – aplinka, priežiūra, švelnios sesučių rankos... Tuomet man buvo šešeri, amžius, kai vaikai nori būti kosmonautu, gaisrininku – aš norėjau būti tik gydytoju. Išėjęs iš ligoninės, visiems sakydavau, – būsiu gydytojas ir dirbsiu ten, „anoj pusėj upės esančioj ligoninėj“. Taip ir atsitiko. Neįsivaizduoju savęs kitoje vietoje, niekada nepagalvojau, kad galėčiau dirbti kitą darbą...“

  • 1987 m. baigė Kauno medicinos instituto gydomąjį fakultetą. 
  • Medicinos gydytojo pirminę rezidentūrą atliko Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje. 
  • Nuo 1989 m. dirbo Vilniaus m. universitetinėje ligoninėje Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje gydytoju anesteziologu-reanimatologu.
  • 1989-1990 m. taip pat dirbo Vilniaus m. Greitosios pagalbos stotyje gydytoju terapeutu, 1990-2005 m. – anesteziologu-reanimatologu.
  • Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjo pareigose – nuo 1997 m.

Lietuvos anesteziologų-reanimatologų draugijos narys, Ozono terapijos draugijos narys, Lietuvos skausmo klinikų draugijos valdybos narys, Vokietijos ir Italijos ozono terapeutų draugijų narys.


Gydytojas patologas med. m. dr. ARVYDAS RIMKEVIČIUS

arvydas-rimkevicius

  • 1999 m. baigė Vilniaus Universiteto Medicinos fakultetą.
  • Patologijos rezidentūrą atliko LR SAM Valstybiniame Patologijos centre. 
  • 1999-2001 m. – VU MF Anatomijos, antropologijos ir histologijos katedroje – vyr. laborantas. 
  • 2001-2002 m. – VU Eksperimentinės ir klinikinės medicinos institute – patomorfologijos laboratorijos asistentas.
  • 2001-2004 m. – Valstybinis Patologijos Centras, citologijos skyrius, gydytojas-patologas.
  • Nuo 2001 m. – UAB “SK Impeks Medicinos diagnostikos centras”, gydytojas-patologas.
  • Nuo 2001 m. – Vilniaus miesto universitetinė ligoninė, patologijos skyrius, gydytojas-patologas.

         Dabartinėse pareigose – nuo 2002 m.


2002 m. – Eksperimentinės ir klinikinės medicinos instituto patomorfologijos laboratorijos doktorantas. Doktorantūros tema – “Endotelio pažeidimai sergant sisteminėmis jungiamojo audinio ligomis”.

2010 m. apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją tema "Odos kraujagyslių ir jungiamojo audinio pažeidimai sergant sistemine skleroze (histopatologiniai ir imunohistocheminiai bioptatų tyrimai). 

Lietuvos Patologų draugijos valdybos narys.

Aktyviai dalyvauja konferencijose, kongresuose, vadybos seminaruose. Spausdina straipsnius Lietuvos ir užsienio žurnaluose.


Gydytojas kardiologas med. m. dr. MYKOLAS BILIUKAS

 

mykolas-biliukas

„...Kodėl pasirinkau kardiologiją? Iš meilės fizikai. Nes kardiologija – tai fizika plius žmogaus siela. Kas toji žmogaus siela, taip ir liko neaišku. Didžioji paslaptis...“

 

  • 1968 m. su pagyrimu baigė Vilniaus Politechnikumą.
  • Tais pačiais metais įstojo į Vilniaus Universiteto medicinos gydomosios medicinos fakultetą ir jį baigė su pagyrimu.
  • 1967-1968 m. dirbo Vilniaus Projektavimo institute konstruktoriumi, inžinieriumi-projektuotoju, grupės vadovu.
  • 1975-1988 m. – Druskininkų ligoninėje Priėmimo skyriaus vedėjas, poliklinikos terapeutas, Greitosios pagalbos gydytojas, reabilitacijos skyriaus gydytojas.
  • 2003-2007 m. dėstė VU Vidaus ligų propedeutikos katedroje. 
  • Šiuo metu VU dirba internų vadovu, konsultuoja kardiologinius ligonius Druskininkų „Draugystės“ sanatorijoje, Šeimos medicinos centre Vilniuje dirba gydytoju kardiologu.

         Dabartinėse pareigose – nuo 1988 m.


1988 m. apsigynė disertaciją tema „Ligonių, sergančių miokardo infarktu, reabilitacija Druskininkų kurorto sąlygose“.
Stažavosi Vakarų Berlyno Moabito kardiologijos klinikoje. Kasmet dalyvauja Europos kardiologų, kas du metai – Pasaulio kardiologų kongresuose.
Publikavo per 70 mokslinių straipsnių, kurių tematika – planetinių žemės ir metereologinių faktorių įtaka sveikatai, išeminės širdies ligos klinikinių variantų, arterinių hipertenzijų ligos ir gydymo ypatybės, diagnostikos problemos ir jų sprendimo būdai, farmakoterapija.

2007 m. ir 2008 m. apdovanotas Vilniaus mero ir departamentų padėkos raštais.

Lietuvos kardiologų draugijos ir širdies asociacijos narys, Europos kardiologų draugijos narys, Europos hipertenzijos lygos narys, leidyklos
„Vaistų žinios“ mokslinis redaktorius.


Hobis: žūklė, sodo darbai. Vasarą dažnai į darbą važinėja dviračiu, per metus nuvažiuoja apie 600-800 km.

Gydytojas intervencinis radiologas STASYS ŠČERBINSKAS

 

stasys-scerbinskas

 

 

„...Klausiate, kaip gyventi, kad nereikėtų tirpdyti krešulių venose ar stentuoti arterijų? Kartą turėjau laimę pamatyti, kaip stirna moko savo stirniuką: stirna-mama skina augalo viršūnėlę, žiedelį, vieną-kitą lapelį kiek žemiau nuo stiebo, o apatinių net neliečia. Ir stirniukas iš visų jėgų stiebiasi, kad pasiektų kuo aukščiau prie augalo viršūnės žaliuojančius lapus. O ką valgome mes, kuo kvėpuojame, ką rūkome?..“

 

 

 

 

  • 1981 m. baigė Vilniaus Universiteto pediatrijos fakultetą.
  • 1987 - 1994 m. -  Vilniaus m. universitetinėje ligoninėje Rentgenoangiografinių tyrimų skyriaus gydytojas intervencinis radiologas.
  • Nuo 1994 m. - Invazinės radiologijos ir endoprotezavimo skyriaus vedėjas (buvęs skyriaus pavadinimas Rentgenoangiografinių tyrimų skyrius)

 

Atlieka mokslinį-tiriamąjį darbą, periodiškai dalyvauja mokslinėse bei tarptautinėse konferencijose, rašo bei skaito pranešimus, keičiasi patirtimi su kolegomis Lietuvoje ir užsienyje.


Laisvalaikį praleidžia gamtoje medžiodamas, žvejodamas.

Puslapis 1 iš 2

VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Antakalnio g. 57, LT-10207 Vilnius.
Kodas 302692454. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
A. s. LT867044060007990186 AB SEB banke, b. k. 70440, PVM mokėtojo kodas LT100006560213.
Tel. (8 5) 234 44 87, faks. (8 5) 234 69 66, el. paštas info@vmkl.lt

 spam.qk6v3ykv1y@vmkl.lt