Tą parą gimusių dviejuose Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Gimdymo skyriuose buvo 15 naujagimių. Spinduliuojančios motinystės grožiu, laimingos mamytės glaudė savo naujagimius ir šypsojosi, tuo tarpu apdovanotieji ramiai miegojo, nekreipdami jokio dėmesio nei į sveikinimus, nei į pirmąjį savo gyvenime gautą diplomą.
Pirmą kartą tokia akcija buvo surengta 2002 m. Kauno mieste, vėliau tapo nacionaline.
Akcijos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į labiausiai paplitusią narkomanijos rūšį - rūkymą ir į labiausiai pažeidžiamą visuomenės dalį - vaikus. Jau įrodyta, kad rūkančių mamų vaikai dažniau serga peršalimo ligomis, bronchitu, bronchine astma. Sociologiniai tyrimai rodo, kad rūkančių tėvų vaikams sunkiau sekasi mokytis. Vaikai, kurių mamos rūko nėštumo metu, dažniau gimsta prieš laiką ir mažesnio svorio. Lietuvoje rūkymo sukeltos ligos kasmet nusineša apie 7000 gyvybių. Pasaulyje – tai viena iš dažniausių mirties priežasčių. Tabako epidemija kasmet nužudo beveik 6 milijonus žmonių, iš kurių šeši šimtai tūkstančių, tarp jų ir vaikai, yra pasyviojo rūkymo aukos. Jei nebus mėginama šį reiškinį sustabdyti, mirčių skaičius 2030 metais gali išaugti iki 8 milijonų. Prognozuojama, kad 80 proc. iš jų bus mažiau ekonomiškai išsivysčiusių šalių gyventojai.
2012 metų Pasaulinės dienos be tabako tema – tabako pramonės trukdžiai. Pasaulinės dienos be tabako kampanija šiemet sutelkia dėmesį į būtinybę atskleisti ir kovoti su vis agresyvesniais tabako pramonės bandymais pakenkti PSO Tabako kontrolės pagrindų konvencijos nuostatų įgyvendinimui ir atkreipti visuomenės dėmesį į rimtą pavojų, kurį ši tabako pramonės veikla kelia visuomenės sveikatai.